سه شنبه 24 اردیبهشت 1398  06:08 ب.ظ
توسط: nazanin nazaninچه تفاوتی میان ثبت طرح صنعتی و علائم تجاری وجود دارد ؟

براساس ماده ی ۳۰ قانون ثبت علائم تجاری مصوب سال ۱۳۸۶ ، علامت و نام تجاری:

    علامت بدین معنی است که هر علامت قابل مشاهده ی که بشود اجناس ها یا عملکرد افراد حقیقی یا حقوقی را از یکدیگر تمییز کند.
     علامت جمعی بدین معنی است که هر علامت قابل مشاهده ی که با موضوع علامت جمعی در اظهارنامه ی ثبت تعیین شود و قادر باشد آغاز و یا هرنوع ویژگی های غیر مثل چگونگی اجناس یا خدمات افراد حقیقی و حقوقی را که از این علامت تحت نظر صاحب علامت ثبت شده جمعی بهره می برند تفکیک سازد.
     اسم تجاری یعنی اسم یا نشانی که معرف و تعیین کننده شخص حقیقی یا حقوقی باشد.

ثبت طرح صنعتی و علائم تجاری

بدین معنی با التفات به شرح مذکور تاجر یا تجارتخانه قادرند هر نوع نقش، لغات ،عبارت و یا مرکبی از آن ها را جهت اجناس سازنده خود کاربرد و به عنوان معرف شرکت و فعالیت خود ثبت و مورد بهره مندی قرار گرفته است.همین طور طبق ماده ۲۰ قانون ثبت اختراعات ، طرح های صنعتی و علائم تجاری ، هر نوع مرکب خطوط یا رنگ ها و هر نوع شکل سه بعدی با خطوط رنگ ها و یا بدون آن، به نوعی که مرکب یا شکل یک فرآورده صنعتی یا محصولی از صنایع دستی را تغییر دهد، طرح صنعتی است.

با نظر به شرح بالا و توصیف علامت تجاری که فقط علامتی است جهت متمایز کردن کالاها و خدمات از یکدیگر، واضح است که بین این دو از نظر تعریف، هدف ، شرایط ثبت ، نحوه حمایت و مدت حمایت تفاوت ریشه ای وجود دارد.

در حالی اینکه تفاوت بین علائم تجاری و طرح صنعتی به توصیف بالا ، برخی شرایط هست که قالب طرح یا بسته بندی یک جنس با اینکه اعم از خصوصیات متفاوت کننده آن محسوب میشود و به مختلف یک علامت تجاری سه بعدی توان پشتیبانی باشد. بطری آبمیوه ها یا آبنبات چوبی Lollipop را می توان مثال زد.

جهت آنکه علامت تجاری توانایی ثبت را داشته باشد ، مطلقاً نباید سابقه ثبت و یا شبیه علایم متداول در دیگر نشانه ها نباشد. بعضی از اشخاص با بیشتر یا کم ترشدن یک حروف یا یک طرح کوچک به اشکال قبلی ادعایی ثبت علامت تجاری میکنند که در این شرایط مسئول ثبت طی رد آن از ثبت علائم تکراری ممناعت می کند.

مدارک و اظهارات چنین اشخاصی این است که علامت که اعلام کردن مشابه علامت سابقه و رایج نمی باشد در این صورت میبایست دقت کرد که علامت و طرح اعلام شده نمبیایست در روئیت و نگاه اشخاص غیر کارشناس ، یادآوری کننده علامت ثبت شده سابقه باشد هرچند اینکه از حیث تایید، شبیه علامت سابق محسوب نشود.

برند یا همان علائم تجاری، میبایست به شیوه ی تصویری و مشخص شود که سبب غلط ، سهو ، حیله و انحراف مشتری و روئیت کننده نشود . همانطور علامت تجاری یک شرکت میبایست در بین علائم شرکت های شبیه ، تعیین و معین باشد و از طریق اشخاص عادی به آسانی قابل تشخیص باشد.همین طور، طرح صنعتی هنگامی توانایی ثبت دارد که نوآور و با اصالت باشد . طرح صنعتی هنگامی نوآور است که توسط منتشر کردن به شکل نمایان و یا توسط بهره گیری به هر روش دیگر پیش از زمان ارائه اظهارنامه یا بر اساس مورد پیش از حق تقدم اظهارنامه جهت ثبت در هیچ مکانی از جهان جهت همگان برای بازدید گذاشته نشود.

طرح صنعتی زمانی با اصالت بشمار می رود که به صورت تفکیکی به وسیله طراح ساخته شده و رونوشت و تقلید طرح های موجود نباشد ، به روشی که از حیث یک کاربر با اطلاع ، مختلف از طرح هایی باشد که سابقاً در برابر همگان قرار گرفته است.

افزون بر همه ی اینا ،زمان اعتبار پشتیبانی از علامت تجاری،۱۰ سال از زمان ثبت اظهارنامه در اداره مالکیت های صنعتی می باشد که هر ۱۰ سال توانایی تمدید است و مادامی ظرف ۱۰ سال تمدید نشود و ۶ ماه اززمان اعتبار گذشته باشد مالک گواهینامه باید برای ثبت نام و علامت تجاری خود دوباره مبادرت نماید.درحالی که ، زمان اعتبار طرح صنعتی پنج سال از زمان ارائه اظهارنامه ثبت آن خواهد بود .

این زمان را میشود جهت دو دوره پنج ساله پی در پی دیگر بعد از پرداخت هزینه های مرتبط تمدید نمود.بعد از انقضاء هر دوره که از اتمام دوره آغاز می شود یک فرصت شش ماهه جهت پرداخت هزینه تمدید گردیده و همان طور جریمه تاخیر در نظر گرفته خواهد شد.

هزینه ثبت علامت تجاری با طرح های صنعتی باه تفاوت دارد و معمولاً هزینه ثبت طرح صنعتی بالاتر از علامت تجاری است.شایان ذکر است که اگر چه طرح های صنعتی و علائم تجاری هر دو در مربوط با اجناس و کالاها هستند درحالی که عملکرد آن ها فرق میکند . قصد و عملکرد طرح های صنعتی شناسا و مشخص طرح محصول و به صورت کلی پیراستن به آن است و قصد کلی علائم تجاری به وجود آوردن تمییز بین اجناس و خدمات افراد از محصولات و خدمات رقباء است.

ارائه خدمات حرفه ای ثبتی در دپارتمان تخصصی ثبت کریم خان جز ویژگی های این مجموعه در راستایای تفاوت میان ثبت طرح صنعتی و علائم تجاری شما بزرگواران رایاری می کند.


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
سه شنبه 24 اردیبهشت 1398  06:07 ب.ظ
توسط: nazanin nazanin
شرح حقوق صاحبان سهام در شرکت سهامی عام

در شرکت سهامی عام برگ رسیدی که به مبلغی از سرمایه یک کارخانه یا شرکت به معنای سهام که جمع سهم است گفته می شود . سود ، درآمد و مزد درآمده مفهومی از سهم است. سهام به معنای بهره مشارکت در هر گونه مشارکت و دارایی اشتراکی گفته می شود و همینطور به معنی بهره شریک در اموال مشترک و سندی است که واقعیت از مالکیت حصه مشخص در شرکت تجاری به اسم شرکت سهامی کند و مالک سهم از کلیه امتیازات تنظیم در اساسنامه شرکت بهره میبرد یا سهم به معنی سهمی که به مالک آن اجازه می دهد بخشی از سود شرکت و در برخی زمانها در موقع انحلال شرکت از بخشی از اموال شرکت بهره ببرد.

حقوق صاحبان سهام در شرکت سهامی عام

سهم مقیاسی از سرمایه شرکت که طرح و مبلغ آن را اساسنامه شرکت مشخص می کند . قانون تجارت سهم را اینگونه توصیف کرده که سهم بخشی از سرمایه شرکت سهامی است که تعیین کننده مقدار مشارکت و مسئولیت و سود مالک آن در شرکت سهامی می باشد.
انواع شرکت های سهامی

    سهام با نام
    سهام بی نام
    سهام ممتاز

۱- سهام با نام

در این نوع سهام ، مالک سهم تعیین و معین است و در مکان شرکت دفتری وجود دارد که شماره ردیف سهام و اسم مالک در آن قید شده است . بدین صورت هر سهم از روی شماره ردیف آن مشخص است که منسوب به چه شخصی می باشد .

انتخاب سهام با نام به این دلیل می باشد که شرکت تمایل دارد شرکای خود را شناسایی کند.واگذاری این نوع سهام از واگذاری سهام بی نام مقدمات بیشتری دارد و میبایست در دفتر سهام شرکت مندرج شود.
۲- سهام بی نام

سهام بی نام برگه ای است که نام مالک آن در برگه و یا در دفاتر شرکت ثبت نشده و در اختیار هرکس باشد مالک آن معرفی میشود .درحالی که شخصی بخواهد سهام بی نام خود را بفروشد
لازم است که مبلغ آن را اخذ و سهم را همچون اسکناس تحویل خریداری کند.سهام بانام یا بی نام در کلیه شرایط دارای یک ارزش می باشند و مالکان آنان در سود و زیان و بهره بردن از شرکت مساوی اند.
۳- سهام ممتاز

سهام ممتازه زمانی انتشار می یابد که شرکت لازم به ورود افراد سرشناس به شرکت را داشته یا نیاز به بالا بردن سرمایه داشته باشد ،در حالی که در شرایط عادی شخصی حاضر به خرید سهام عادی نیست.سهام ممتازه مزایایی که نسبت به سهام بانام و بی نام دارد که به مالکین آن داده میشود ، مانند دارا بودن حق دو رای یا سود بالاتر از دیگران و نظیر آن . تمامی سهام شرکت را نمشود ممتاز دانست.
حقوق صاحبان سهام

اشخاصی که دارای ورقه ی سهام بانام بوده و نام آن ها در دفتر سهام شرکت سهامی مندرج شده است یا افرادی که دارای سهام بی نام باشند بدین معنی که ورقه سهام در اختیار آنان باشد و یا داشته های سهام ممتاز، تاسیس کننده مالکین سهام گفته میشود .مالکین سهام در خصوص مالکیت سهام های با نام یا بی نام یا ممتاز و یا تاسیس خود دارای حقوقی می باشند که به طور کلی این حقوق دو بخش می باشند :
۱- حقوق مالی

مزایایی است که حقوق هر کشور با هدف برآورده کردن شرایط مادی افراد به آن ها می دهد .عنوان این حق پشتیبانی از سود مادی و با اهمیت بالاست که این گروه از حقوق توانایی داد و ستد ،توانایی تبدیل به پول است مانند حق مالکیت.مالکیت بوجودآمده از سهام در شرکت های سهامی عام دو گونه است گونه اول شریک شده در سود شرکت گونه دوم شریک شده در اموال شرکت.
۲- حقوق غیرمالی

مزایایی است که قصد از آن رفع خواسته های عاطفی و اخلاقی انسان است عنوان این حق روابط غیرمالی افراد است که ارزش معامله ندارد و نمی شود محاسبه به پول و مبادله با آن کرد مانند حق رای در شرکت های سهامی عام . حقوق به وجود آمده از مالکیت سهام بر چهار گونه است گونه اول حق اطلاع ، گونه دوم حق عضویت در شرکت ،گونه سوم حق رای و گونه چهارم حق واگذاری سهام.
۳- حق بینابین

حقی است که گسستن دید از رفع خواسته ها عاطفی و اخلاقی و گاه خواسته های مادی افراد را مورد نظر دارد بدین معنی به گفته آقای کاتوزیان چهره مالی و غیرمالی با هم ترکیب شده است به طور مثال حق جمع آوری یا حق اختراع یا حق سرقفلی و احراز و پیشه یا حق دارا شدن سهام که قطع نظر از این که منجر به مال است بلکه منتهی به اعتبار هم می باشد.

 اگر سهامدار دارای سهام موسس باشد در حال حاضر از سود حاصل از سود شرکت و منافع حاصل از توزیع دارایی شرکت و هم از اعتبار شرکت به عنوان یک سهامدار موسس بهره می برد.

همراهی متخصصان مجرب ما را در ثبت حقوقی ثبت کریم خان پذیرا باشید تا در کوتاه ترین زمان ممکن شما را در رسیدن به حقوق صاحبان سهام در شرکت سهامی عام یاری کند.


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   

شرکت با مسئولیت محدود

موسسه حقوقی کریم خان درباب سهم الشرکه شرکت با مسئولیت محدود و شرایط انتقال آنتوضیحاتی را ارائه می دهد: مطابق شرح درج شده در ماده ۹۴ موضوع دوم قانون تجارت،شرکتی که میان دو یا چند نفر جهت اعمال تجاری تاسیس شده و هر یک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام توزیع شده باشد تنها تا مقدار سرمایه خود در شرکت متعهد دیون و مسئولان شرکت است “شرکت با مسوولیت محدود”نامیده میشود.

سهم الشرکه شرکت با مسئولیت محدود و شرایط انتقال آن

توصیف بالا نشان دهنده این حقیقت است که شرکت با مسئولیت محدود تا جای که مسئولیت شرکاء را بسته به سرمایه یا آورده آن ها می داند مشابه شرکت سهامی است و با اشاره به اینکه شرکاء به نسبت سهم الشرکه(مالکیت درصدی از سرمایه شرکت) در برابر دیون و تعهدات شرکت مسئولیت دارند مشابه شرکت تضامنی یا شرکت نسبی است.

“شرکت با مسوولیت محدود” زمانی تاسیس می شود که کلیه سرمایه نقدی تسویه و سهم الشرکه غیرنقدی هم تدوین و ارائه شده باشد . در شرکت نامه باید سهم الشرکه غیرنقدی تک تک شرکاء به وضوح تدوین و مشخص شود.
سهم الشرکه و شرایط انتقال آن

هدف از “سهم الشرکه” آورده تک تک شرکاء به شرکت یا به شکل دیگر،میزانی از سرمایه شرکت است که به هر یکی یکی الحاق میشود .”سهم الشرکه” شرکاء،نمیشود به صورت اوراق تجارتی امکان واگذاری از جمله با نام یا بی نام و غیره ،قرار گیرد .

سهم الشرکه را نمیشود به غیر واگذار کرد،فقط در حالیت موافقت عده ای از شرکاء که حداقل یک سوم سرمایه به آن ها تعلق داشته باشد و اغلب میزانی نیز داشته باشند” بدین معنی در ابتدا،بر عکس شرکت سهامی ، سرمایه هر یک از سهامداران در طرح اوراق تجارتی امکان واگذاری به غیر به شکل سهام با اسم،بی اسم یا سهام ممتاز می باشد،سهم الشرکه یعنی سرمایه تک تک شرکاء در شرکت با مسئولیت محدود ، قادر نمی باشد به صورت اوراق تجارتی امکان واگذاری به دیگری باشد.دوما،واگذاری سهم الشرکه به دیگری،از جمله شرکای از همان شرکت یا شخص سوم،امکان دارد باشد.درحالی که جهت این کار،موارد به توصیف زیر لازم است:

    تعدادی از شرکاء که حداقل سه چهارم سرمایه شرکت برای آنهاس،با واگذاری موافق باشند.
    شرکای راضی با واگذاری ، اضافه بر داشتن سه چهارم سرمایه شرکت،اقلیت عددی نیز داشته باشند.
    واگذاری سهم الشرکه،با “سند رسمی” انجام میشود.

روش واگذاری سهم الشرکه

واگذاری سهام یا سهم الشرکه،در شرکت ها مطابق قانون تجارت با مقرر کردن صورتجلسه ای در مجمع عمومی فوق العاده و پرداخت مالیات واگذاری سهام مقدار سهام انتقال داده میشود در اداره دارایی انجام داده می شود .آن گونه که اشاره شد،بودن شرکا و موافقت آن ها برای امور واگذاری سهام اجباریست.در حالی که برای واگذاری سهم الشرکه در طول مراحل زیر مورد نیاز است.

    مقرر کردن صورتجلسه در شکل مجمع عمومی فوق العاده
    رجوع به دفترخانه اسناد رسمی و عرضه صورتجلسه ی واگذاری سهم الشرکه و درخواست ثبت سند رسمی در اعمال ماده ۱۰۳ قانون تجارت

(در دفتر خانه دو نامه برای اطلاع یافتن و شناساندن مقرر می شود . نامه اول جهت اداره ثبت شرکت ها برای استعلام و تصویب آخرین شرایط شرکت،فهرست آخرین شرکا و مقدار سهم الشرکه،نامه دوم هم برای اجرای واگذاری به اداره دارایی فرستاده می شود).

    بودن در دارایی و پرداخت ۴ در ۱۰۰ مبلغی که تقاضایی واگذاری آن هستند.
    پرداخت مفاصا حساب شرکت و اخذ برگه ی واگذاری
    بودن در دفتر خانه اسناد رسمی برای مقرر کردن صلح نامه میان فروشندگان و خریداران سهم الشرکه
    مقرر کردن صلح نامه که به تصویب دفتر خانه اسناد رسمی برسد.
    بعد از گذروندن موارد بالا،اصل سند رسمی یا تصویر برابر اصل شده،در کنار اصل صورتجلسه و فتوکپی شناسنامه و کارت ملی شریک جدید(منتقل الیه) به اداره ثبت شرکت ها فرستاده میشود.

نمونه صورتجلسه واگذاری سهم الشرکه در شرکتهای با مسئولیت محدود

بسمه تعالی
نام شرکت…………………………………. شماره ثبت ……………………….. و شناسه ملی …………………….. سرمایه ثبت شده ………………………… ریال در تاریخ …………………….. ساعت …………………. مجمع عمومی فوق العاده شرکت با حضور کلیه شرکاء/ اکثریت شرکاء در محل شرکت تشکیل و نسبت به نقل و انتقال سهم الشرکه خانم ها / آقایان …………………………………. به خانم ها / آقایان …………………………………. بشرح ذیل اتخاذ تصمیم شد.

نام شرکاء میزان سهم الشرکه
۱ـ خانم / آقای …………………………. دارای …………………………. ریال سهم الشرکه
۲ـ خانم / آقای …………………………. دارای …………………………. ریال سهم الشرکه
۳ـ خانم / آقای …………………………. دارای …………………………. ریال سهم الشرکه
۴ـ خانم / آقای …………………………. دارای …………………………. ریال سهم الشرکه

پس از مذاکره مقرر شد که خانم / آقای ……………………………… به شماره ملی ……………………
.که دارای …………………………. ریال سهم الشرکه می باشد با رعایت مفاد ماده ۱۰۳ قانون تجارت و بموجب سند صلح به شماره …………… مورخ ……………. صادره از دفتراسناد رسمی ………………. حوزه ثبتی …………… کلیه سهم الشرکه / یا مقداری از سهم الشرکه خود را به خانم / آقای……………………………. فرزند ……………….. متولد……………. شماره شناسنامه ………….. و شناسه ملی …………… آدرس محل سکونت…………………………………………………………………………………… منتقل و از شرکت خارج شد و دیگر هیچ گونه حق و سمتی در شرکت ندارد و این نقل و انتقال سهم الشرکه مورد موافقت کلیه شرکاء / اکثریت شرکاء با رعایت مفاد ماده ۱۰۲ قانون تجارت قرار گرفت.

به خانم / آقای ……………………………… احدی از شرکاء یاوکیل رسمی شرکت وکالت داده شد که ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکتها نسبت به ثبت صورتجلسه و پرداخت حق الثبت و امضاء ذیل دفتر ثبت اقدام نماید.
نام شرکاء میزان سهم الشرکه

خانم / آقای ………………………………. دارای ………………. امضاء
خانم / آقای ………………………………. دارای ………………. امضاء
خانم / آقای ………………………………. دارای ………………. امضاء

موسسه حقوقی ثبت کریم خان مجموعه ای متشکل از برترین متخصصان و مشاوران با استفاده از سهم الشرکه شرکت با مسئولیت محدود و شرایط انتقال آن در خدمت شما بزرگواران باشد.


 • آخرین ویرایش:سه شنبه 24 اردیبهشت 1398
نظرات()   
   
سه شنبه 24 اردیبهشت 1398  06:06 ب.ظ
توسط: nazanin nazanin
طرح صنعتی در ملت ها بخصوص در شکل سامانه خاص از روند مشابهی پیروی می کند، بعضی از معاهدات در زمینه ی طرح های صنعتی، که جهت آسان تر شدن ثبت طرح صنعتی تالیف یافته اند ، دارای قوانین برای یکی کردن مسیرهای ثبت می باشند.

ثبت طرح صنعتی نیاز به ارائه اظهارنامه به مرجع ثبت است . اظهارنامه ثبت طرح صنعتی میبایست در ۲ نسخه و در فرم مخصوص و به زبان فارسی مقرر شده و بعد از ذکر زمان ، به وسیله درخواست کننده یا نماینده قانونی او امضاء شود.

ثبت طرح صنعتی بین المللی
حق تقدم در تسلیم اظهارنامه ثبت طرح صنعتی بین المللی

حق تقدم در اینجا به معنی آنکه مادامی که فردی با مراعات موارد مورد نیاز اظهارنامه ثبت طرح صنعتی خود را پیش مراجع صلاحیت دار یکی از کشورهای عضو کنوانسیون پاریس جهت پشتیبانی مالکیت صنعتی به ثبت برساند، به مدت ۶ ماه از زمان تقاضا ثبت همان طرح صنعتی ، تک تک کشورهای عضو این کنوانسیون بر دیگر اشخاص حق تقدم دارد.به موجب ماده ۹ قانون مصوب ۱۳۸۶ که بر اساس ماده ۲۳ قانون ثبت اختراعات ، طرح های صنعتی و علائم تجاری ، قابل سهولت جهت طرح های صنعتی هم می باشد.

برای اینکه ،مادامی که موضوع طرح صنعتی پس از نخستین تقاضا ثبت که به موجب آن ادعا حق تقدم می شود و پیش از زمان انقضای فرصت حق تقدم ( نیمه سال ) مورد انتشار یا بهره برداری قرار گیرد ، این انتشار یا بهره برداری جلوی بهره بردن از حق تقدم و سبب ثبت نشدن موضوع طرح صنعتی در کشورهای بعدی ( کشورهایی که از آن ها بررسی حق تقدم شده ) از دیدگاه انهدام تازگی طرح صنعتی نخواهد شد.

درخواست می تواند همراه با اظهارنامه خود، طول اعلامیه ای حق تقدم تنظیم در کنوانسیون پاریس جهت پشتیبانی مالکیت صنعتی تاریخ ۱۲۶۱ هجری شمسی ( ۲۰ مارس ۱۸۸۳ میلادی ) و اصلاحات بعدی آن را تقاضا کند. حق تقدم می تواند به موجب یک یا چند اظهارنامه ملی یا منطقه ای یا بین المللی باشد که هر کشور یا برای هر کشور عضو کنوانسیون نام برده ارائه شده است.
زمان تقاضا حق تقدم

    اداره مالکیت صنعتی از تقاضا کننده می خواهد طی زمان مشخص ، گواهی اظهارنامه ای را تسلیم دهد که به وسیله ی مرجع ثبت ، ثبت اظهارنامه ای که اساس حق تقدم است تصدیق شده باشد.
    با دریافت تقاضا حق تقدم پشتیبانی های نامبرده در کنوانسیون پاریس مشمول آن خواهد بود . در زمان مراعات نکردن شرایط درج شده در این ماده و قوانین مرتبط به آن، ابلاغی نام برده بدون اثر به شمار میرود.همچنین که در بند ۹ ماده ۷۳ اشاره شده، درخواست کننده میبایست مدارک مرتبط به حق تقدم را در عین ارائه اظهارنامه یا حداکثر ظرف ۱۵ روز از آن زمان به اداره ثبت طرح صنعتی ارائه نماید.

همان طور به موجب ماده ۷۴ آیین نامه ، هنگامی که تقاضا کننده مطابق ماده ۹ قانون ، تقاضایی حق تقدم کرده باشد، در زمان درخواست ثبت طرح صنعتی میبایست تقاضا کننده خود دارایی این حق باشد،به مرجع ثبت ارائه نماید. این تقاضا میبایست مشمول بر نکات ذیل باشد:

    زمان و شماره اظهارنامه اصلی ؛
    طبقه بندی بین المللی مربوط با اظهارنامه اصلی ؛
    کشور یا کشورهایی که اظهارنامه اصلی در آن جا ارائه شده است و مادامی که اظهارنامه منطقه ای یا بین المللی اساس حق تقدم باشد، ذکر منبع آن .

با توجه به ماده ۷۵ آیین نامه ، هنگامی که تقاضا کننده مدعی دو یا چند اظهارنامه قبلی باشد،زمان حق تقدم از زمان اخیر آن ها محسوب می شود.با توجه به ماده ۷۶ آیین نامه ، مدت زمان حق تقدم در ثبت طرح صنعتی نیم سال از زمان اظهارنامه اصلی خواهد بود. در این مورد روز ارائه جزء زمان بشمار نمیرود و اگر آخرین روز هم زمان با تعطیل باشد، این مدت تا آخرین ساعت اولین روز اداری بعد از تعطیل محاسبه خواهد شد.

ثبت شرکت موسسه حقوقی کریم خان با بکارگیری مشاوران متخصص و مجرب و با چندین دهه تجربه ی موفق، با افتخار آماده ی ارائه ی خدمات به شما بازرگانان، در زمینه های حق تقدم در تسلیم اظهارنامه ثبت طرح صنعتی بین المللی ایران می باشد.


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   

شرایط انتخاب اعضاء هیئت مدیره شرکت سهامی و نحوه تنظیم صورت جلسه ثبت آن

تمامی شرکت ها از جمله شرکت سهامی  در اداره خود به اشخاص کوشا و سودمند نیاز دارد که از میان مالکین سهام توسط مجمع عمومی عادی منتخب میشوند و به نمایندگی از جانب شرکت تمامی کارهای آن را اداره می نمایند.

برای اینکه انتخاب آن ها همیشگی نبوده و جهت زمان کوتاهی انتخاب می شوند که اغلب از ۲ سال بیشتر نمیشود و در آن زمان متصدی بر وجاهت مسیر شرکت می باشند و یک نفر را به عنوان رئیس هیئت مدیره که به او مدیر عامل هم می گویند تعیین می کنند و زمان تعیین او بیشتر از زمان عضویت او نخواهد بود.

فسخ هر کدام از رئیس یا معاونین او با اتخاذ بیشتر اعضاء هیئت مدیره ممکن میشود و بعد از این مورد می توانند سایر اشخاص را به جای آن ها انتخاب و مشخص نمایند . و عده ای اعضای هیئت مدیره در شرکت های سهامی عام باید حداقل از پنج نفر باشد .

انتخاب اعضاء هیئت مدیره شرکت سهامی و نحوه تنظیم صورتجلسه
شرایط اعضاء هیئت مدیره

قانون جهت تعیین اعضای هیئت مدیره مواردی تعیین نموده که با ارزش ترین آن ها به شرح زیر است :

    هیئت مدیره یا هر کدام مدیران شرکت احتمال خلع را دارند و هر زمانی که مجمع عمومی اقدام کند توانایی خلع آن را دارند.
    هیات مدیره میبایست از بین شرکای شرکت تعیین شوند.
    زمان تعیین معمولا در اساسنامه ذکر شده است و حداکثر زمان ۲ سال می باشد در حالی که اگر در مجمع عمومی نیاز بدانند قادرند آنان را جهت ۲ سال دیگر مشخص کنند.
     عده اعضای هیئت مدیره شرکت سهامی عام حداقل باید ۵ نفر باشد در حالی که حداکثر تعداد آن ها تا ۱۱ نفر هم می تواند باشد در صورت کلی شرکت سهامی خاص تعداد آن ها حداقل ۳ نفر باشد.
    اعضاء هیئت مدیره باید از افراد خوشنام و درستکار و فعال باشند تا بتوانند در پیشبرد اهداف شرکت موثر باشند.

کسانی که نمی توانند به مدیریت شرکت انتخاب شوند

براساس ماده ۱۱۱ قانون تجارت افراد زیر نمی توانند به مدیریت شرکت مشخص شوند.

    ورشکستگانی که حکم آنان صادر شده است.
    افرادی که به دلیل ارتکاب جنایت یا یکی از جنحه های زیر به سبب حکم قطعی از حقوق اجتماعی کلاش یا گاهاً بی نصیب شده باشند در زمان محرومیت ، سرقت ، خیانت در امانت ، کلاهبرداری ، یا جنحه هایی که به سبب قانون در حکم خیانت یا کلاهبرداری شناخته شده است. اختلاس ، تدلیس، تصرف غیر قانونی در اموال عمومی فوت یا سلب صلاحیت مدیر یا مدیران
    مادامی که یک یا چند نفر از مدیران فوت نموده و یاکنارگیری کنند و یا صلاحیت از آنان گرفته شود و تعداد اعضاء هیئت مدیره از حداقل تنظیم در قانون کاهش گردد، به موجب اساسنامه اعضاء علی البدل جاگزین آن ها خواهند شد و هنگامی که اعضاء علی البدل تعیین نشده و یا به اندازه ی جهت عهده دار محل های خالی نباشند، بقیه مدیران از مجمع عمومی عادی شرکت فراخوان خواهند داد تا اعضاء هیئت مدیره را کامل کنند و هنگامی که هیئت مدیره به سبب مورد از فراخوان مجمع عمومی ممانعت نمایید . در این شرایط هر ذینفع می تواند از بازرس یا بازرسان شرکت بخواهد که به فراخوان مجمع عمومی عادی جهت تعیین مدیری که مقام او بدون مسئول مانده مبادرت کند و بازرس یا بازرسان موظف به اجرای چنین تقاضایی می باشند.

اخذ تضمین و وثیقه از مدیران شرکت سهامی

مدیران شرکت سهامی میبایست دارای تعداد سهامی که در اساسنامه تنظیم شده است باشند و میزان این سهام نباید از سهامی که مساوی اساسنامه جهت رای در مجامع عمومی مورد نیاز است کمتر باشد.

افزون بر این احتمال دارد این سهام برای ضمانت و خسارتی که از کارکرد مدیر یا مدیران به صورت تکی و یا مشترکاَ به شرکت وارد شود دریافت گردد و سهام مذکور با نام بوده و توان واگذاری ندارد و تا زمانی که مدیری مفاصا حساب دوره مدیریت خود را از شرکت اتخاذ نکرده باشد در صندوق شرکت به عنوان ذخیره نگه داری میشود .

در بعضی موارد مدیری در زمان تعیین دارای تعداد سهام مورد نیاز نباشد و طی مدت یک ماه هم نتواند سهم مورد توجه رو را به صندوق شرکت بسپارد حق شرکت و عضویت ندارد و هنگامی که تعیین شده باشد میبایست کنارگیری کند.
نکات مهم در نحوه ی تنظیم صورتجلسات هیات مدیره

    جلسات هیات مدیره با وجود بیشتر از نیمی از اعضای هیات مدیره رسمیت پیدا می کند.
    اهداف آن ها هم با بیشترین آرا حاضرین در جلسه گرفته میشود فقط در حالی که در اساسنامه اکثریت بیشتری تنظیم شده باشد.
     جهت هر کدام از جلسات هیات مدیره میبایست صورتجلسه ای مقرر و حداقل به امضای بیشتر مدیران حاضر در جلسه برسد. ( ماده ۱۲۳ ق. ت )
    در صورت جلسات هیات مدیره نام مدیران حضور داشته و غایب ذکر می شود و گزیده ای از مذاکرات و تصمیمات هم با ذکر زمان بازتاب میشود.
    مراسم فراخوان و تاسیس جلسات هیات مدیره را اساسنامه مشخص می کند .در حالی که در هر شرایط یک سوم اعضای هیات مدیره قادرند مادامی که طی یک ماه از جلسه قبلی هیات مدیره تشکیل نشده باشد مستقلاً از اعضاء جهت تشکیل جلسه فراخوان داده شود.
    مادامی که هر کدام از مدیران با کلیه یا برخی از تصمیمات درج شده در صورتجلسه موافق نباشد نظر او باید در صورتجلسه ذکر شود.

ثبت شرکت موسسه حقوقی کریم خان،با چندین دهه سابقه درخشان،افتخار این را دارد که به عنوان یکی ازباسابقه ترین مراکز ثبتی درشرایط انتخاب اعضاء هیئت مدیره شرکت سهامی و نحوه تنظیم صورتجلسه ثبت آن خدمت شما متقاضیان گرامی باشد.


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
سه شنبه 24 اردیبهشت 1398  06:05 ب.ظ
توسط: nazanin nazaninسوالات متداول راجع به ثبت طرح صنعتی

علائم تجاری و طرح های صنعتی جز عواملی هستند که به دلیل افزایش روز به روز تولیدات و رقابت تولید کنندگان در محصولات مشترک،روشی برای انتخاب مشتریان در بین عوامل متعدد است. علامت های از شرایط و عنوان محصول،فهم ریسک های کمتر از طرف مصرف کنندگان و هزینه های پایین استفاده کنندگان جهت جمع آوری و انجام اطلاعات برای تصمیم گیری،یک طرح صنعتی می باشد. با توجه به همین موضوع نشان های تجاری و طرح های صنعتی بخاطر اینکه تاثیری بر موضوعات مربوط با انسان دارد بسیار با ارزش و قابل توجه و بررسی است.

سوالاتی راجع به ثبت طرح صنعتی

در متن زیر،به سوالات رایجی که برای اشخاصی که به دنبال ثبت طرح صنعتی به وجود می آید پاسخ داده ایم.خاطر نشان می شویم،همکاران مجرب ما در ثبت شرکت فکر برتر،همواره این آمادگی را دارند تا به سوالات و مشکلات متقاضیان عزیز پاسخگو باشند.برای این منظور می توانید از طریق شماره های مذکور در سامانه،با متخصصان این مرکز در ارتباط باشید.شایان ذکراست که به اطلاع شما بازرگانان و مشتریان محترم و عزیزمی رسانیم که در موسسه حقوقی ثبت کریم خان همیشه و در همه حال آمادگی آن را داریم که به سوالات و مشکلات پیش امده برای شما خدمت هستیم.

۱-چه اشخاصی می توانند درخواست ثبت طرح صنعتی دهند؟

اگرفردی به سبب یک قرارداد استخدام یا فروش به کارفرما وابستگی پیدا کند و یا فردی که طرحی را نوآوردی کند می تواند متقاضی ثبت طرح باشد.تقاضا کننده می تواند یک شخص حقیقی یا حقوقی باشد.

۲-طرح صنعتی چه زمانی قابل ثبت است؟

طرح صنعتی را هنگامی ثبت می کنند که جدید و یا اصیل باشد. زمانی که بواسطه منتشرکردن به طور ملموس و یا توسط بهره بردن به هر شکلی دیگر پیش از تاریخ ارائه اظهارنامه یا بر اساس مورد قبل از حق تقدم اظهارنامه جهت ثبت که در هیچ جای از دنیا برای همگان علنی نشده باشد طرح بوجود آماده این طرح جدید بشمار می آید.

حال این طرح زمانی اصیل بشمار می رود که به شکل کاملا مستقل به واسطه طراح پدید آمده و کپی و تقلید طرح های دیگر نباشد،به شکلی که ازنظر یک کاربر آشنا،از طرح هایی دیگر فرق داشته باشد که قبلاَ در اختیار همگان قرار گرفته است.
طرح های صنعتی که قابل پشتیبانی نیستند

    طرح هایی که فقط در نتیجه عملکرد فنی محصول تولید میشود.
    طرح های شامل نمادها یا نشان های رسمی
    طرح های ضد نظم همگانی یا اخلاق با فضلیت

۳-زمان حمایت از طرح صنعتی چقدر می باشد؟

زمان اعتبار طرح صنعتی پنج سال اززمان ارائه اظهارنامه ثبت آن خواهد بود.این مدت را می توان برای دو دوره پنج ساله پی در پی دیگر پس از پرداخت هزینه های مربوط تمدید نمود.

۴-آیا دو یا چند طرح صنعتی را می توان در یک اظهارنامه تنظیم و ارائه نمود؟

بله. به سبب ماده ی ” ۲۴ قانون ثبت اختراعات،طرح های صنعتی و علائم تجاری ” دو یا چند طرح صنعتی را می توان در یک اظهارنامه تنظیم و ارائه نمود،منوط بر آن که مربوط به یک طبقه بندی بین المللی و یا مربوط به یک مجموعه یا ترکیبی از اجزاء باشد.

۵-ثبت طرح صنعتی چه حقوقی را بوجود می آورد؟

حقوق بدست آمده از ثبت طرح صنعتی، به تعریف زیر است:

    استفاده از هر طرح صنعتی که در ایران ثبت شده باشد،به واسطه اشخاص،منوط به تراضی صاحب آن است.
    استفاده از یک طرح صنعتی که شامل تولید،فروش و اضافه کردن نمونه های که دربرگیرنده های آن طرح صنعتی باشد.
    صاحب طرح صنعتی ثبت شده قادر است علیه شخصی که بدون تراضی آن موارد اشاره شده در بند ( ب) را انجام دهد یا مرتکب عملی شود که قاعدتاً اسباب تعرض آینده را فراهم آورد،در دادگاه شکایت نمایند.

۶-آیا متقاضی می تواند تا قبل از ثبت طرح صنعتی،اظهارنامه خود را اصلاح کند؟

بله.به سبب ماده ۷۸ آیین نامه اجرایی قانون ثبت اختراعات، درخواست کننده می تواند تا پیش از ثبت طرح صنعتی،اظهارنامه خود را تصحیح کند،منوط بر اینکه از حدود اظهارنامه اول تعدی ننماید.تقاضایی تصحیح با پرداخت هزینه قیدشده در جدول هزینه ها اجرا میشود

۷-برای تغییر مالکیت طرح صنعتی چه اقداماتی باید انجام داد؟

صاحبین این  طرح موظف است هر نوع تغییر راجع به اسم،نشانی،تابعیت و اقامتگاه یا اجازه ی استفاده از طرح یا واگذاری و یا انصراف از مالکیت طرح صنعتی ثبت شده را بصورت کتبی و همراه با مدارک مربوط جهت ثبت در سوابق به مرجع ثبت اعلان نماید.تقاضایی کتبی جهت ثبت واگذاری باید همراه با مدارک زیر ارائه مرجع ثبت گردد.

    آخرین تصدیق نامه معتبر طرح صنعتی
    سند رسمی مبنی از واگذاری
    مدارک نمایندگی قانونی
    فیش مربوط به پرداخت هزینه ها

۸-نحوه پرداخت وجه اظهارنامه ثبت طرح صنعتی به چه صورت است؟

جهت اظهارنامه با مالک ایرانی، در مرحله ثبت اظهارنامه الکترونیکی،هزینه مربوطه از طریق سیستم ارزیابی و اصولا توسط مرحله الکترونیکی قابل پرداخت است.همینطور تقاضاکنندگان که طبق قوانین معاهده ی پاریس ، درخواست خود را حضوری تحویل اداره ثبت طرح های صنعتی و اداره کل مالکیت صنعتی می دهند،ملزم اند برابر مبلغ ریالی مشخص در جدول ، هزینه ها را با نرخ رسمی در بانک ملی مطابقت داشته باشد و سپس مبلغ را به بانک مربوطه واریز نمایند.

۹-در صورتی که اظهارنامه ارائه شده به هر دلیلی منجر به ثبت طرح صنعتی نشود مبالغ پرداختی از این بابت قابل برگشت است؟

پاسخ : خیر

۱۰-آیا در زمان تمدید ثبت طرح صنعتی می توان تغییری در آخرین طرح آن به وجود آورد؟

خیر.در زمان تمدید ثبت این طرح توانایی هیچ نوع تغییری در آخرین طرح ثبت ندارید.قوانین تغییر طرح صنعتی موضوع ماده ۹۳ آیین نامه ثبت اختراعات و طرح های صنعتی و

علائم تجاری در غیر این صورت قابلت اجرا خواهد داشت.

۱۱-درصورتی که تقاضایی ثبت طرح صنعتی رد شود،امکان اعتراض نسبت آن را داریم؟

بله.درصورتی که این طرح به هر دلیلی قبول نشود امکان دارد نسبت به رد آن اعلام اعتراض کرد تا پرونده جهت رسیدگی به کمیسیون فرستاده میشود.

شرکت حقوقی ثبت کریم خان،بزرگ ترین مرکز تخصصی جهت بررسی سوالات متداول راجع به ثبت طرح صنعتی در بین دیگر شرکت هامی باشد.


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
سه شنبه 24 اردیبهشت 1398  06:03 ب.ظ
توسط: nazanin nazanin

سوالات متداول راجع به ثبت اختراع

موسسه حقوقی کریم خان درخصوص ثبت اختراع توضیحاتی ارائه می دهد:اختراع (INVENTION) نتیجه کار و تلاش فکری مخترع می باشد که به شکل یک محصول صنعتی تبلوریافته است.سعی و تلاش هر جامعه برای ایجاد انگیزه بیشتر در دانشمندان جهت نوآوری و اختراعات جدید می باشد و به جهات گوناگون برای تشویق مخترعین تلاش می کنند .قابل ذکر است که بیشتر اختراعات فوری و بی وقفه ایجاد نمی شود لیکن به دنبال هر اختراعی مطالعه و اکتشافاتی از گذشته بوده و تقریباَ تکامل یافته آن ها به حساب می آید.

سوالاتی راجع به ثبت اختراع

به طور مثال : ماشین بخار ، اتومبیل های سواری کنونی ، رادیو و تلویزیون همه مربوط به سوابق گذشته می باشند که نمی توان همه آن ها را کار یک نفر دانست و به همین منظور جامعه و مخترع در اختراع جدید شریک می باشند.

اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی در تهران ،مرجع ثبت اختراع می باشد.بنابر قوانین و مقررات ثبت علایم تجاری و اختراعات، به ثبت رساندن اختراع در ایران اختیاری است و زمانی پشتیبانی می شود که مطابق ضوابط درج شده در این قانون باشند.

در زیر ثبت کریم خان رایج ترین سوالات و پاسخ های مربوط به ثبت اختراع را توضیح می دهد.

۱-چه کسی می تواند تقاضای ثبت اختراع نماید؟

ثبت اختراع در ایران به گونه ای است که هر شخصی خواهان یکی از امور زیر باشد به ثبت اختراع خود اقدام می نماید.

    ابداع هر محصول صنعتی جدید
    کشف هر وسیله جدید یا به کاربردن وسایل موجود به شکل جدید برای ایجاد یک نتیجه صنعتی جدید

مطابق ماده ۲۸ قانون ثبت علایم تجارتی و اختراعات نمی توان برای فعالیت های زیر تقاضای ثبت کرد:

    نقشه های مالی
    هر اختراع یا کشفی که مخالف انتظامات عمومی یا عفت باشد.
    فرمول ها و ترتیبات دارویی.

۲- یک اختراع چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

اختراع باید از دیدگاه اقتصادی و عملی کارایی و قابلیت استفاده داشته باشد، برای اینکه قوانین علمی ممکن است در آینده نتایج مهمی ارائه دهد ولی از منظر مادی اعتبار اقتصادی ندارند.البته اختراع باید جدید باشد و در گذشته کسی آن را ثبت نکرده باشد به همین دلیل افراد اختراعات قبلی را نمی توانند به نام خود ثبت کنند.بنابر قانون ، اختراع جدید به این معناست که آنچه در صنعت گذشته وجود نداشته باشد و برای صاحب مهارت عادی در همان فن صریح و آشکار نباشد.بعلاوه اختراع هرگز نباید در گذشته منتشر شده باشد در غیر این صورت اختراع نخواهد بود و استثنایی که در این اصل موجود می باشد ، اکتشافاتی است که در گذشته خارج از کشور ثبت شده باشند ،بنابراین این اختراع معرفی و منتشر می شود.

۳-آیا ایده قابل ثبت است؟

خیر- ایده ها هنگامی به ثبت می رسند که عملی شده باشند.پس زمانی می توان یک ایده را ثبت کرد که کاملا قابل لمس و به چشم دیده شود و قابل اجرا باشد.

۴- حق اختراع  به چه معنی است و منظور از ورقه ی اختراع چیست؟

حق اختراع به این معنی است که فرد مخترع به صورت منحصر به فرد برای مدت اندک از اختراع خود استفاده شخصی می نماید.ورقه اختراع سند مالکیتی است که برای استفاده منحصر به فرد از اختراع برای مدت کوتاهی به فرد داده می شود تا رقبای نتوانند از اختراع او برای فروش کالاها سوء استفاده کنند.

اشخاصی که به صورت منحصر به فرد از اختراع استفاده می کنند می بایست هرسال هزینه ای را به صندوق ثبت پرداخت نمایند تا علاقه و ذوق خودرا به ادامه آن اعلام کنند ولی اگر در زمان تعیین شده هزینه آن را پرداخت نکنند به منظور رها کردن مخترع می باشد و بعد از آن هر شخصی می تواند از آن استفاده کند البته برای اینکه حقی ضایع نشود مهلت سه ماهه ای را برای مخترع تعیین می کنند که ثبت خود را ازسرگیری نماید و غیر از آن سه ماه دیگری را هم به منظور آخرین مهلت تعیین می کنند که اگر در طی این مدت دو برابر هزینه ثبت را پرداخت کنند ، قانون استفاده انحصاری شامل حال او می شود در غیر این صورت پس از پایان شش ماه اختراع وی باطل شده و هر شخصی می تواند از آن استفاده کند.

۵-حقوق ناشی از ثبت اختراع در ایران چیست؟

مطابق ماده ۱۵ قانون ثبت اختراعات حقوق متاثراز تاییدیه اختراع به تفسیرذیل می باشد:

الف- استفاده از اختراع به ثبت رسیده در کشور ما به وسیله افرادی به غیر از مالک ، به موافقت مالک آن بستگی دارد .شرایط استفاده از اختراع ثبت شده به تفسیر ذیل است:
اگر اختراع درباره محصول باشد.

    ساخت ، صادرات و واردات ،ارائه برای فروش ، فروش و استفاده ازمحصول
    ذخیره به نیت ارائه برای فروش ، فروش یا استفاده از محصول

اگر موضوع ثبت اختراع فرآیند باشد:

    استفاده از فرآیند
    اجرای هر یک از موردهای درج شده در جزء (۱ ) بند ( الف) این ماده درباره محصولاتی که به وسیله این فرآیند ایجاد می شود.

ب- مالک می تواند با ملاحظه بند (ج) این ماده و ماده (۱۷) علیه افرادی که بدون اجازه از وی استفاده های مندرج در بند (الف) را انجام دهد و کاری انجام دهد که باعث تجاوز به حق مخترع شود ،به دادگاه شکایت کند.
شایان ذکر است که حقوق اختراع ثبت شده قابلیت انتقال را دارد و چنانچه صاحب آن فوت کند به ورثه انتقال می یابد.

۶- مدت اعتبار ورقه ی اختراع چند سال است؟

زمان استفاده انحصاری از اختراع در همه کشورها یکسان نمی باشد و حدودا ۱۶ الی ۲۰ سال می باشد.بنابر قوانین ایران ، مدت زمان اعتبار ورقه اختراع بنا به درخواست مخترع تقریبا ۱۰،۱۵ یا حداکثر ۲۰ سال است و مدت تعیین شده به صورت آشکار در ورقه اختراع قید شود.در این مواقع مخترع یا نماینده قانونی او حق استفاده منحصر به فرد ساخت یا فروش استفاده از اکتشاف خود را خواهد داشت.
مدت زمان اعتبار ورقه اختراع جزء تاریخ ارائه اظهارنامه به حساب می آید.

۷- مدارک لازم برای ثبت اختراع ؟

    اظهارنامه اختراع
    توصیف اختراع
    ادعا یا ادعاهای اختراع
    نقشه یا نقشه ها ، در صورت ضرورت
    مدارک مثبت وجود متقاضی و مخترع
    درخواست کتبی حاکی بر عدم ذکر اسم مخترع ، اگرمخترع اجازه ندهد اسم او ذکر شود.
    مدارک مرتبط به حق تقدم که می بایست با ارائه اظهارنامه همزمان باشد یا حداکثر طی ۱۵ روز از آن تاریخ ارائه شود.
    رسید مربوط به پرداخت هزینه های قانونی
    مدارک نماینده، اگر درخواست به وسیله نماینده قانونی اعمال شود.

۸- برای تجاری نمودن اختراع به کجا می توان مراجعه کرد؟

برای تجاری نمودن اختراع به مجامع مراکز فناوری سلامت دانشگاه ها با توجه به وضعیت اختراع می توان مراجعه کرد.

۹- چگونه می توان از اختراعات ثبت شده استعلام گرفت؟

رجوع به پایگاه اطلاعاتی روزنامه رسمی کشور می توان از اختراعات به ثبت رسیده استعلام گرفت.
علاوه بر آن درخواست کنندگان برای جستجوی اختراعات به ثبت رسیده در اروپا و امریکا می توانند به  نشانی HTTP://google.com/patents  مراجعه نمایند.

۱۰-اگر درخواست ثبت اختراع از سوی اداره ثبت رد شود آیا می توان به این تصمیم اعتراض نمود؟

بله- اگر تقاضای درخواست کننده ثبت اختراع از سوی اداره ثبت رد شود می تواند به دادگاه تهران رجوع کرده و از تصمیم اداره شکایت نمود.پس از بررسی و صدور حکم اداره ثبت طبق رای دادگاه رفتار می شود.

همکاران متعهد ما در ثبت شرکت کریم خان،همواره آمادگی دارند تا به سوالات و مشکلات متقاضیان پاسخگو باشند.به این ترتیب می توانید به وسیله تماس با متخصصان ما در این مرکز در ارتباط باشید.


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
سه شنبه 24 اردیبهشت 1398  06:03 ب.ظ
توسط: nazanin nazaninحقوق مدیران در برابر شرکت چیست ؟
رابطه حقوقی مدیران با شرکت است یا شرکا ؟

از لحاظ شخص ثالث، مدیران شرکت شامل شخص حقوقی بوده و فعالیت های حقوقی و مادی آن ها ،از فعالیت حقوقی و مادی شرکت به حساب می آید ولی این خصیصه شرکت تجاری باعث نمی شود که منش حقوقی مدیر یا مدیران شرکت را پنهان نمود و نسبت حقوقی آنان را با شرکت یا با شریکان از یاد برد. اولین پرسش در رابطه حقوقی مدیران با شرکت است یا با شرکا؟ حقوق مدیران در برابر شرکت چیست ؟

نظر به تفسیر فرضیه منش حقوقی برای شرکت تجاری در خصوص تسهیل تهیه رابطه های طرف گوناگون، ایجاب می کند که وظایف مدیران به غیر از موردهای مستثنی،در مقابل شرکت پنداشته شود و نه در مقابل شریکان.در ادامه مقاله به ارزیابی حقوق مدیران در مقابل شرکت اشاره می کنیم:

حقوق مدیران
مبنای شناسایی حقوق مدیران

نسبت مدیران و شرکت یک نسبت قراردادی به شمار می آید.به این ترتیب نتیجه می گیریم که حقوق مدیران از جمله اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل متاثر از قرارداد می باشد.
آثار عدم تعیین اجرت مدیران

شاید برخی از شریکان کاندید عضویت در هیئت مدیره شده باشند و از طرف انجمن عمومی به این منصب انتخاب شوند بی آنکه حق الزحمه آنان مشخص شده باشد.انتصاب مدیر عامل به وسیله هیئت مدیره هم ممکن است این چنین کاری صورت پذیرد.بنابراین نباید فعالیت مدیران را که به سمت نمایندگی از طرف شرکت پذیرش می شوند را به سبب عدم مشخص نمودن اجرت نامعتبر به حساب آورد ،ولی زمانی که در رابطه با اندازه اجرت موافقتی به دست نیامده، مدیران سزاوار اخذ اجرت هستند.
قواعد آمره راجع یه میزان حق الزحمه مدیران

در قانون تجارت قوانینی در این عرصه وجود ندارد ولی لایحه قانونی اصلاح بخشی از قانون تجارت تنها در ماده ۱۳۴ درباره اعضایی که وظیفه ای ندارند هیئت مدیره چارچوبی را تعیین کرده است :

” انجمن عمومی عادی دارندگان سهام با نظر به مدت وجود عضوهای غیرمکلف هیئت مدیره در نشست ذکرشده هزینه ای را برای حق حاضربودن در جلسات تصدیق میکنند، انجمن عمومی این هزینه را از لحاظ مدت زمانی که هر عضو در جلسات حاضر بوده مشخص می نماید. و چنانچه که در اساسنامه پیش گویی شده باشد مجمع عمومی طبق مصوبات درصد مشخصی از سود خالص سالانه شرکت را به منظور پاداش به عضوهای هیئت مدیره اختصاص داده و عضوهای غیرمکلف هیئت مدیره نمی توانند غیر از چیزی که در این ماده پیش گویی شده است در برابر منصب مدیریت خود به صورت پیوسته یا غیر پیوسته درجهت حقوق یا پاداش شرکت اخذ نماید”.
حق استعفا

حقوق کناره گیری مدیر پیرو موافقت آشکار یا ضمنی مدیر و شرکت می باشد ،با اینهمه با وجود عدم این توافق میبایست باور داشت که مدیر حائز حق کناره گیری می باشد ، هرچند نسبت مدیر و شرکت به طور کامل در حیطه قرارداد وکالت قابلیت تجزیه ندارد ،ولی در هر حال بکار بردن قوانین وکالت باوجود فرمان آشکار قانونی و یا موافقت، به نیت مشترک فرضی دوطرف بهتر میباشد. آشکار است که بکارگیری این حقوق میبایست متداول اعمال شود درغیر اینصورت باعث وظیفه مدیر در مقابل شرکت و اشخاص ثالث میباشد.

کارشناسان ثبت شرکت کریم خان افتخار دارند با مشاوره تلفنی رایگان در موردحقوق مدیران در برابر شرکت با بهره گیری از خدمات بهینه در خدمت شما عزیزان باشند.


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
سه شنبه 24 اردیبهشت 1398  06:02 ب.ظ
توسط: nazanin nazanin

بررسی حقوق و تکالیف و مسئولیت مالی اعضای شرکت تعاونی

با عضو شدن در شرکت تعاونی  حقوق، وظایفی برای اعضا فراهم می شود که در این نوشتار آن را نظارت می کنیم :

حقوق و تکالیف و مسئولیت مالی اعضای شرکت تعاونی
حقوق عضو

در شرکت تعاونی حقوق عضو به تفسیر ذیل می باشد:
الف)حقوق به کارگیری از خدمات شرکت

اعضا می توانند از فعالیت‌ها، توانایی ها و تسهیلاتی که شرکت تعاونی عرضه می نمایند برخوردار می شوند.بهره گیری از این خدمات حقی است که به طور معمول به دلیل عضو شدن در شرکت تعاونی امکان پذیر می باشد و نمی توان فردی را از این حقوق بی نصیب نمود و در به کارگیری آن چارچوبی تعیین کرد. برتری بعضی از افراد بر سایرین در بهره گیری از این حقوق پسندیده نمیباشد.
ب) حقوق حاضرشدن در مجامع عمومی و حق رای

هریک از اعضا شرکت تعاونی در مجامع عمومی می توانند رای دهند و در آنجا حاضر باشند.بنا به توضیحات قانون : مجمع عمومی شامل اعضای تعاونی یا وکیلان دارای اختیار کامل به صورت معمول و شگرف ایجاد می گردد و هریک از اعضا بدون توجه به اندازه سهمشان تنها اجازه یک رای را دارند.پس اعضا شرکت می توانند در این مجمع عمومی حضور یافته و درمورد فعالیت های طرح شده در آن رای خود را اعلام نمایند.

اعضا قادرند حقوق حاضرشدن و رای خود را در مجمع به شخصی دیگر به نام وکیل دارای اختیار کامل خود تسلیم نمایند، به بیانی دیگر این امور در مجمع به صورت شخصی یا توسط وکیل صورت می گیرد.حقوق رای مشمول تمامی فعالیت های مورد توجه در مجامع عمومی و تصمیم گیری درمورد آن ها می باشد.و هیچ کس قادر به ارائه یک رای بیشتر با وکالت نمی باشد؛ به غیر از شرکت های تعاونی بزرگ ( شرکت های دارای تعداد اعضای بیشتر از ۵۰۰ نفر) که هریک از افراد به غیر از رای خود،دارای دو رای با وکالت هم می باشند.
ج) حقوق نظارت

هریک از اعضا شرکت تعاونی در کلیه فعالیت های مربوط به آن حق بررسی دارند. قوانین قسمت تعاونی : ” مطابق اساسنامه، اشخاص در تمامی فعالیت های تعاونی ،دارای حق نظارت و بررسی می باشند” .
د) حقوق تقاضای تاسیس مجامع عمومی

هریک از اعضا شرکت تعاونی قادرند نسبت به تاسیس مجامع عمومی اقدام نمایند.در جهت تاسیس مجمع عمومی عادی،حداقل یک پنجم اعضا تقاضا می شود و همچنین تاسیس مجمع عمومی عادی، دست کم یک پنجم اعضا و مجمع عمومی فوق العاده یک سوم اعضا ضروری می باشد.که این تقاضاها میبایست به هیئت مدیره عرضه گردد.
ه) حقوق منتخب به عضویت هیئت مدیره و بازرسی

افراد شرکت تعاونی با داشتن شروطی که در قانون تعاونی و اساسنامه شرکت تعاونی تعیین گشته ،قادرند با در دست داشتن مدارک مرتبط ،درجهت گزینش در هیئت مدیره یا عنوان ناظر ،تقاضای کاندیدی خود را به شرکت تعاونی اعلام نمایند. و چنانچه از سوی مراجع مربوطه دارای ضوابط لازم باشند،به صورت کاندید در انتخابات در جهت گزینش اعضای هیئت مدیره یا بازرسان شرکت نمایند.
و) حقوق واگذاری سهم به فردی دیگر.

اعضا شرکت تعاونی می توانند با رعایت قوانین و بنا به صلاح دید و هماهنگی هیئت مدیره سهام خود را به دیگر اشخاص همان شرکت تعاونی یا اشخاصی که خواهان عضویت در آن شرکت می باشند انتقال نمایند.
ز) حقوق استفاده از مزایای سالانه

استفاده از سود خالص سالیانه شرکت از مزایای دیگر عضویت در شرکت تعاونی می باشد.البته در هر سال مالی از میزان سود خالص این شرکت ، مقادیری به منظور اندوخته قانونی و احتیاطی ، حقوق تعاون و آموزش، و پاداش ها برداشت می شود و بقیه آن، – باتوجه به اساسنامه و شروط حین قرارداد – تقسیم بندی می شود.بنابراین استفاده از سود شرکت، یکی از حقوق اعضا به شمار می آید.
ح) حقوق بهره گیری از پاداش سالانه

در پایان هرسال درصدی از سود خالص بنا به نظر هیئت مدیره و مجمع عمومی عادی به اعضا (کارمندان و مدیران و بازرسان ) به عنوان پاداش اختصاص داده می شود.حقوق هریک از افراد تعاونی در جهت بهره گیری از این مزایا طبق ضوابط موجود در مصوبه مجمع نام برده مشخص می گردد.
ط) حقوق استعفا

هریک از اعضا میتوانند از عضویت خود کناره گیری کنند.بنا به ماده ۱۲ قانون تعاونی: ” خارج شدن اعضا از تعاونی به صورت اختیاری می باشد و قادر به جلوگیری از آن نمی باشیم “. پس اعضا شرکت تعاونی هز زمانی که اراده کنند می توانند از عضویت خود کناره گیری کنند.
ی) حقوق شکایت

اعضای شرکت قادرند ادعاکننده سرپیچی هیئت مدیره یا مدیر عامل شوند و از آن ها نیز شکایت کنند. این مورد به بازرس شرکت ارائه شده و می توانند به صورت آشکارا به مراجع قضایی رجوع نمایند. شکایت اشخاص از روند انتخابات عضوهای هیئت مدیره یا ناظران، به وزارت تعاون ارائه می گردد.

عرضه خدمات حرفه ای ثبتی در موسسه تخصصی حقوقی ثبت شرکت کریم خان توسط کارشناسان با مشاوره رایگان شما عزیزان را در زمینه حقوق و مسئولیت مالی اعضای شرکت تعاونی راهنمایی می کنند.


 • آخرین ویرایش:سه شنبه 24 اردیبهشت 1398
نظرات()   
   
سه شنبه 24 اردیبهشت 1398  06:01 ب.ظ
توسط: nazanin nazanin

سهم اعضاء تعاونی در تامین سرمایه ثبت شرکت تعاونی

شرکتی که کلیه سرمایه یا حداقل ۵۱ درصد آن از طریق اعضاء تعاونی در دسترس شرکت قرار گرفته باشد را شرکت تعاونی می گویند .

درحالی که وزارتخانه ها و سازمان ها و شرکت های دولتی و وابسته به دولت و بانک ها و شهرداری ها و شوراهای اسلامی و بنیاد مستضعفان و دیگر بنیادهای عمومی هم قادرند در اجرای بند ۲ اصل ۴۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به وسیله ی وام بدون بهره یا توسط قانونی سایر از جمله مشارکت ، مضاربه و مزارعه ، مساقات اجاره ، اجاره به شرط تملیک ، بیع شرط و غیره مبادرت به کمک در تدوین یا بیشتر شدن سرمایه شرکت تعاونی نمایند بدون اینکه عضو باشند.

اما در مواردی که موسسات دولتی در تشکیل شرکت تعاونی شرکت می نمایند در فرصت تنطیم شده که در طی منعقد کردن شرکت مورد رضایت دو طرف قرار گرفته است سهم دولت را میبایست تدریجاَ استرداد نمایند به صورتی که صد در صد سرمایه به تعاونی منسوب شود .

به صورت کلی اختیارات دولت و سازمان های دولتی در جهت کمک و مساعدت به تعاونی زیاد است. چه به وسیله ی وام و چه قرار دادن اسباب مورد نیاز و سایر امکانات.

سهم اعضاء در تامین سرمایه شرکت تعاونی
نکات سهم اعضاء تعاونی در تهیه سرمایه شرکت تعاونی

    سهم تمام اعضاء در تهیه سرمایه شرکت یکسان است فقط در حالی که مجمع عمومی تایید نموده باشد که برخی از اعضاء سهم بیشتری پرداخت نمایند.
    دراین شرایط حداقل و حداکثر سهام میبایست در اندازه ی باشد که وزارت تعاون مناسب با گونه و اعضاء تعاونی ها مشخص می نماید.
    عضو یا اعضاء تعاونی قادرند با مراعات قوانین این قانون سهم خود را به دیگر اعضاء و یا اشخاص اخیر حائز شرایط واگذار نمایند.
    تعهدات مالی اعضاء تعاونی محصور به میزان سهام یعنی سرمایه ای است که سپرده اند فقط اینکه در قرارداد موارد دیگری منوط شده باشد.
    تعهدات دستگاه های دولتی که در تعاونی شرکت کرده اند به میزان سرمایه منسوب به آن هاست فقط در حالی که در قرارداد موارد دیگری مشخص و منوط شده باشد.

شایان ذکر است که هر تعاونی زمانی که ثبت و تاسیس می شود که حداقل یک سوم سرمایه آن تسویه شده باشد و زمانی که به شکل نقدی و غیر نقدی باشد ابتدا احتساب و تقویم گردیده و سپس ارائه شده باشد.
نفع و ضرر شرکت های تعاونی

اغلب سود خالص شرکت ها و اتحادیه های تعاونی در هر سال مالی به شرح زیر است:

    مبلغی به حکم ذخیره قانونی
    مبلغی ( درصدی ) به عنوان اندوخته احتیاطی
    درصدی به عنوان حق تعاون و آموزش
    درصدی به عنوان پاداش مدیران و کارکنان و بازرسان
    بقیه برابر اساسنامه بین اعضاء تقسیم می گردد.

اول : ذخیره قانونی

    دست کم ۵ درصد به بالا به تایید مجمع عمومی به حکم ذخیره تعاونی به حساب ذخیره قانونی واریز می گردد و مقصود از این امر اینست که اگر تعاونی دچار بحران و یا سختی های مالی شد بتواند از ذخیره قانونی مصرف نموده مشکل مالی را رفع نماید. ( بهره گیری تا نصف ذخیره قانونی )
    ذخیره قانونی تا زمانی که به مقدار یک چهارم معدل سرمایه سه سال پیش شرکت برسد اجباری است.
    تعاونی ها می توانند حداکثر تا نیم ذخیره قانونی خود را برای بیشتر شدن سرمایه به کار برند.

دوم : اندوخته احتیاطی

اغلب به توصیه هیئت مدیره شرکت و تایید مجمع عمومی درصدی از سود خالص شرکت ( حداکثر ۵ % ) با موضوع اندوخته پیش بینی شده به حساب ویژه واریز می گردد و وضعیت و روش مصرف آن با تایید مجمع عمومی است.

شرکت ثبت حقوقی کریم خان می تواند نه تنها در راستای سهم اعضاء تعاونی در تامین سرمایه ثبت شرکت تعاونی ازسوی شما بازرگانان شریف در کوتاه ترین زمان ممکن همراهی و راهنمایی نمایید.


 • آخرین ویرایش:سه شنبه 24 اردیبهشت 1398
نظرات()   
   
سه شنبه 24 اردیبهشت 1398  06:00 ب.ظ
توسط: nazanin nazanin


موسسه حقوقی کریم خان درخصوص سهام وثیقه ی شرکت سهامی توضیحاتی ارائه می دهد: بنا به ماده ۱ لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت، شرکت سهامی عبارت است از: “سرمایه در این شرکت به سهام تقسیم بندی شده و وظایف دارندگان سهام ، به مبلغ اسمی سهام آن ها محدود می باشد “.

سهام وثیقه شرکت سهامی

سرمایه در هر شرکت سهامی به بخش های مساوی تقسیم می شود که هر بخش آن را سهم می گویند. طبق تعریف سهم در لایحه اصلاحی : ” سهم بخشی از سرمایه شرکت سهامی بوده که نمایانگر اندازه همکاری و سود دارنده آن در شرکت سهامی می باشد “.

به این ترتیب،هر سهم به موجب تمام سرمایه مشخص می نماید که دارنده آن تا چه میزانی در مدیریت فعالیت های شرکت، توسط شاهدان در مجامع عمومی و آراء آن ها، همکاری دارند و اینکه چه اندازه از سودهای به دست آمده از امور شرکت،در دست او قرار می گیرد و چنانچه تمام هزینه سهم را در مقابل شرکت واریز نکرده باشند، به چه اندازه تعهد مالی دارند.

براساس ماده ۲۹، در شرکت سهامی عام، قانون ،حداکثر هزینه اسمی سهام را در هزار ریال تعیین نموده است.ولی در شرکت های سهامی خاص جهت مبلغ اسمی سهام هزینه ای مشخص نگردیده است.
سهام وثیقه ی شرکت سهامی

    جهت ضمانت ضررهای احتمالی وارده که از طرف کوتاهی های مدیران صورت می گیرد،میبایست مدیران دارای شمار سهامی را که اساسنامه شرکت تعیین نموده است باشند. این سهام را سهام وثیقه می گویند،که تا هنگام مدیریت فرد به منظور وثیقه به جا می ماند و اگر مدیر ضررهایی به شرکت وارد نماید بنابراین در مقابل شرکت بدهکار شده و بدهی او از این وثیقه برداشت می شود.( ماده ۱۱۴ ل. ا. ق. ت )
    شمار این سهام نمی تواند کمتر از تعداد سهامی که در اساسنامه برای رای در انجمن عمومی مورد نیاز است باشد. ( ماده ۱۱۴ ل. ا. ق. ت )
    سهام نام برده بانام می باشد. ( ماده ۱۱۴ ل. ا. ق. ت )
    این سهام قابلیت واگذاری را ندارد. ( ماده ۱۱۴ ل. ا. ق. ت ) واگذاری سهام بانام می بایست در دفتر ثبت سهام شرکت ثبت گردد،ولی این واگذاری تا هنگامی که در وثیقه شرکت می باشد،در دفتر ثبت سهام شرکت به ثبت نمی رسد.
    چنانچه مدیری در زمان انتصاب به مدیریت ،دارای شمار سهام مورد نیاز به منظور وثیقه نباشد یا سهام وثیقه شده به گونه قهری به شخصی دیگر واگذار گردد یا براساس مصوب مجمع عمومی فوق العاده، شمار سهام موردنیاز برای وثیقه بیشتر شود،آن گاه می بایست مدیر طی یک ماه سهام خود را به منظور وثیقه افزایش دهد و به صندوق شرکت به امانت بگذارد در غیر اینصورت برکنار می گردد.( مادع ۱۱۵ ل. ا. ق. ت )
    زمانی که مدیری مفاصاحساب زمان مسئولیت خود را از شرکت اخذ نکرده باشد، سهام یاد شده به منظور وثیقه در صندوق شرکت به جا می ماند، و بعد از اخذ آن ،سهام او هم آزاد می گردد.( ماده ۱۱۴ و ۱۱۶ ل. ا. ق. ت )
    تصویب ترازنامه و صورت حساب منافع و ضررهای هر دوره مالی شرکت به منظور مفاصا حساب مدیران در آن دوره می باشد و بعد از پذیرش ترازنامه و صورت حساب آن دوره مالی که مدیریت مدیران لغو و یا از آنان مقامشان گرفته شده است، سهام وثیقه آنان به خودی خود آزاد می گردد.( ماده ۱۱۶ ل. ا. ق. ت ) به این ترتیب چنانچه مدیری خلع یا استعفاء دهد، سهام وثیقه او بلافاصله آزاد نمی گردد بلکه تا زمان تصویب ترازنامه و حساب منافع و ضررهای او این وثیقه در شرکت می ماند.
    بازرس یا بازرسان شرکت موظفند هرنوع سرپیچی از قوانین شرکت درباره سهام وثیقه را بررسی نمایند و به مجمع عمومی عادی ارائه دهند. ( ماده ۱۱۷ ل. ا. ق. ت )

همکاران ما در ثبت شرکت کریم خان ، با افتخار در عرصه سهام وثیقه ی شرکت سهامی در خدمت شما می باشند.


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
سه شنبه 24 اردیبهشت 1398  06:00 ب.ظ
توسط: nazanin nazanin

شرایط ثبت موسسه خیریه

موسسه خیریه به سازمان ها و انجمن های غیرانتفاعی ، عام المنفعه و غیرسیاسی که توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی تشکیل شده است.حوزه ی خدمات این نوع سازمان ها در حیطه ی کودکان بی سرپرست و بدسرپرست، خانواده های نیازمند و عرضه خدمات اجتماعی و … می باشد.سازمان خیریه می بایست غیرسیاسی، غیرانتفاعی و عام المنفعه با همکاری و کمک اشخاص نیکوکار برای عرضه ی فعالیت بهزیستی باشند.خدمت در این زمینه، مشروط به دریافت جواز از سازمان بهزیستی است.قابل توجه است که، این سازمان باید به موجب قوانین و مقررات این سازمان فعالیت داشته باشند و گونه فعالیت آن ها هم مربوط با این سازمان باشد.

شرایط ثبت موسسه خیریه
انجمن های خیریه خود به سه گروه بخش بندی می شود
انجمن غیر دولتی

این انجمن با هدف غیرسیاسی و غیرتجاری و به دو حالت انتفاعی و غیرانتفاعی تاسیس می شوند.
انجمن غیردولتی انتفاعی

انجمنی است که قصد از آن نفع میان اعضا میباشد.

انجمن غیردولتی غیرانتفاعی خیریه ای

به انجمنی نسبت داده می شود قصد از آن نفعی جهت تمامی جامعه باشد.
شرایط و مدارک ثبت موسسه خیریه
الف) مدارک مورد نیاز ثبت موسسه خیریه

    کامل کردن فرم اطلاعات فردی اعضای هیات مدیره، مدیر عامل و بازرسین
    کامل کردن فرم تقاضایی پروانه تاسیس موسسه ( دو نسخه)
    صورتجلسه مجمع عمومی و هیات مدیره
    اساسنامه عرضه شده از سمت دبیرخانه کمیسیونی استانی ( دو نسخه )
    تصدیق نداشتن اعتیاد و سوء پیشینه اعضای هیات مدیره، مدیر عامل و بازرسین
    تصدیق تصویب اسم سازمان از اداره کل اسناد و ثبت شرکت با قید اسم استان یا شهرستان محل سازمان ها
    کپی آخرین مدرک تحصیلی اعضاء هیات مدیره و مدیر عامل
    کپی کلیه صفحات مدارک (شناسنامه و کارت ملی)
    تصویر پرسنلی رئیس هیات مدیره ( دو قطعه )

ب) شرایط ثبت موسسه خیریه

    تابع جمهوری اسلامی ایران
    عرضه ی صلاحیت علمی، تخصصی و فنی اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل پیش از اخذ تشکیل
    دارا بودن مکان ثابت و مناسب که به تصویب بهزیستی استان رسیده باشد.
    داشتن حداقل ۲۳ سال سن جهت کلیه اعضای هیئت مدیره، مدیر عامل و بازرسین تاسیس کننده
    حداقل دارایی موسسه غیردولتی غیرانتفاعی و خیریه ای میلیون۳۰۰۰۰۰۰۰ ریال و موسسات غیردولتی انتفاعی ۶۰۰۰۰۰۰۰ ریال می باشد.
    مدیر عامل موسسه می بایست حداقل مدرک تحصیلی دیپلم را داشته باشد و حضور حداقل ۲ نفر دارای مدرک کارشناسی مربوط فعالیت موسسه در اعضای هیئت مدیره اجباری است.

(تبصره : ۸ سال تجربه کار مربوط جهت کارکنان بازنشسته یا بازخرید سازمان بهزیستی که حداقل مدرک تحصیلی دیپلم را داشته باشند و ۴ سال تجربه کار مربوط جهت مالکین مدرک کارشناس غیرمربوط برابر مدرک کارشناس مربوط به شمار می رود ) .
ج)نحوه ثبت موسسه خیریه

    حضور در ادارات بهزیستی استان مورد نظر
    عرضه مدارک به دبیرخانه
    صدور پروانه فعالیت بعد از پیگیری رئیس و کارشناس مرتبط

قابل توجه است ، فرآیند صادر کردن پروانه خدمات مرکز حدود ۲ هفته تا ۱ ماه انجام می شود.

مشاوران حقوقی موسسه ثبت کریم خان تبحر بالایی دراجرایی قوانین و اصول حقوقی دارند،به شما در تهیه مدارک لازم جهت ثبت موسسه خیریه کمک خواهند کرد تا تصمیمات صحیح تری اتخاذ نمایید.


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
سه شنبه 24 اردیبهشت 1398  05:59 ب.ظ
توسط: nazanin nazaninحمایت از ثبت علائم در ایران بر اساس قانون جدید ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری مصوب ۱۳۸۶

قوانین پیشین مصوب ۱۳۱۰ و انجام مقررات ثبت اختراعات طرح های صنعتی و ثبت علائم تجاری که از فعالیت های با ارزش و بنیادی سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور و مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۸۶ می باشد ازمیان رفته و این قوانین جانشین آن می شود.

پیش نویس این قوانین به وسیله یک کمیسیون حقوقی شامل افراد آگاه حقوقی و دارای مالکیت معنوی از لحاظ ترقی های ایجاد شده در حیطه دانش ها و فن ها و صنعت های پرهیزناپذیر روز تنظیم گشته و نخستین بار در کشور ما، ثبت و پشتیبانی حقوقی از الگوهای صنعتی که از منظر کمبود مقررات ملی پشتیبانی از آن نمی شده مقدور می باشد و مشخص نمودن اندازه پشتیبانی از اسم تجاری در طبقه مالکیت صنعتی، ضبط اجناس بدلی از طرف دادگاه بدون داشتن معترض خصوصی و وفق با قوانین پیمان تریپس به منظور ضوابط مورد نیاز در جهت پیوستگی به موسسات جهانی تجارت از مزیت های متمایز این قانون است.

در ادامه این مقاله، انواع پشتیبانی از به ثبت رسیدن علامت ، مطابق قوانین جدید ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری را ارزیابی می کنیم:

حمایت از ثبت علائم در ایران و ثبت اختراعات
۱-نحوه حمایت

برای پشتیبانی از مالکیت معنوی سه راهکار امکان پذیر می باشد:

    روش ملی

در این شیوه وظیفه پشتیبانی از مالکیت معنوی با مصوب قوانین داخلی به موسسه های ملی سپرده شده است. به عنوان مثال قانون ثبت علائم تجاری و اختراعات تصویب شده ۱۳۱۰ و اساس نامه اصلاحی انجام قوانین ثبت علائم تجاری و اختراعات مورد تصویب ۱۳۳۷ و بعد از آن قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری مورد تصویب ۱۳۸۶ و اساس نامه اعمال مصوب ۱۳۸۷ در کشورمان میتوان نام برد.

    شیوه منطقه ای

در این راهکار توافق نامه هایی که در یک ناحیه مشخص بین کشورهای مختلف برپا شده رعایت می گردد که از اساسی ترین این موسسات، انجمن عربی حمایت از مالکیت فکری می باشد.

    شیوه بین المللی

در این روش قوانین توافق بین المللی که در این باره برپاشده رعایت می گردد و از برجسته ترین توافق های مرتبط کنوانسیون پاریس ۱۸۸۳ می باشد.
انواع حمایت
حمایت متاثر از درخواست ثبت علامت تجاری

ارائه اظهارنامه ثبت علامت به سازمان مالکیت صنعتی علامت مورد درخواست ثبت بعد از ورود در دفتر ثبت اظهارنامه های دریافتی از طرفداری قانونی بهره‌مند می گردد.در قوانین ثبت اختراعات ، طرح های صنعتی و علائم تجاری تصویب شده ۱۳۸۶ آیین گذار در بند د ماده ۴۰ موعد پشتیبانی از یک علامت تجاری به ثبت رسیده را زمان ارائه اظهارنامه تعیین کرده است و زمان اعتبار آن ۱۰ سال می باشد.
 حمایت ناشی از ثبت علامت تجاری

یک علامت به ثبت رسیده از حقوق ملکیتی می باشد که به وسیله ثبت علامت قوانین به دست می آید و دارنده علامت تجاری به ثبت رسیده از حقوق و تصدیق طرح ادعا در جهت فراهم نمودن غرامت بهره مند می گردد.

ثبت علامت تجاری به دارنده علامت اجازه بهره برداری انحصاری را واگذار می نماید و صاحب علامت تجاری به ثبت رسیده قادر است موعد تقلب ثبت علامت خود اگر فردی دیگر از همان علامت یا شبیه آن بکارگیری نماید میتواند به طور قانونی اقدام نماید ،این کار لازمه آن می باشد که علامتی را که دارنده علامت در مورد اجناسش ثبت نموده همان علامت به کاربرده به وسیله فردی دیگر باشد که شاید سبب شده افراد جامعه و دیگر افراد اجناس ارائه شده را به اسم او بشناسند.
حقوق مورد حمایت
۱- حقوق مادی

حقوق مادی به اذن استفاده انحصاری از اثر یا واگذاری آن می باشد و از ویژگی های این قسم از حقوق این است که در زمان محدود می باشد.
۲- حق استفاده

حق واگذاری لیسانس استفاده از علامت تجاری از اساسی ترین حقوقی که دارنده علامت تجاری در تملکات حقوقی در رابطه با علامت خود دارد.مطابق ماده ۱۴۱ اساس نامه اعمال قوانین ثبت اختراعات، الگوهای صنعتی و علائم تجاری تصویب شده ۱۳۸۶ ، ” دارنده علامت قادر است رخصت استفاده از علامت به ثبت رسیده خود را در هر قالب قانونی به شخص دیگر واگذار نماید “.
۳- نقل و انتقال

حقوق واگذاری علامت تجاری یکی از اساسی ترین حقوقی است که دارنده علامت تجاری در معامله های حقوقی در رابطه با علامت خود از آن استفاده نماید.

در ماده ۱۳۹ قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری تصویب شده۱۳۸۶ واگذاری علامت تجاری بیان نموده است ولی جابه جایی ذکر شده در برابر اشخاص ثالث زمانی دارای اعتبار می باشد که با موافقت قوانین ذکرشده ثبت شود. طبق ماده تقاضا در جهت ثبت واگذاری علامت میبایست به صورت کتبی به مراجع قانونی عرضه گردد در این تقاضا نکات زیر میبایست به طور دقیق درج گردد :

    شماره و تاریخ ثبت علامت در ایران
    نام و محل سکونت و تابعیت صاحب جدید
    اسم و محل سکونت وکیل قانونی در کشورما.

۴- جلوگیری از استفاده دیگران

نظر به قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری تصویب شده ۱۳۸۶ کشورما استفاده انحصاری از علامت تجاری تنها برای شخصی است که علامت خود را ثبت نموده ،بنابراین دارندگان علامت قادرند از طرف قضایی و کیفری از بهره گیری غیرقانونی دیگران ممانعت نماید.
۵- مطالبه ضرر و زیان

طبق ماده ۱۸۲ قانون تصویب شده ۱۳۸۶ دارنده علامت تجاری یا نماینده آن قادر می باشد در نزدیکترین دادگستری قسمتی که کالاهای مورد درخواست در آن مکان واقع می باشد به صورت مفصل از کالاهایی که بنا به توقعات آن ها با حقوق به دست آمده از علامت تجاری مخالف می باشد بردارند.اعمال امور بالا چنانچه که اجناس در گمرک باشند از طریق مسئولان گمرک اجرا می شود.

ضبط کالاهای ذکرشده زمانی امکان پذیر می باشد که دادسرا تاکید بر آن دارد .دستور دادگاه بر اساس تقاضای صاحب علامت و سفارش ضمانت مناسب ایجاد می شود،تا هنگامی که ادعا قبول نشود،غرامت و سودی که ادعاکننده از آن بی نصیب خواهد شد جبران شود.و این ماده زمانی که دارنده علامت تجاری با رد حق خود رو به رو شود هم کارایی داشته و برای اتکا دارنده علامت قرار گرفته می شود.
۲- حقوق معنوی
عدم چارچوب در زمان

حقوق معنوی مشابه حقوق مادی به مدت زمان محدود نمی باشد و دارای حق همیشگی می باشد و با یک بار ایجاد و ثبت و چاپ آن پیوستگی با شخصیت خلق کننده و ثبت کننده به تاریخ و زمان محول نمی گردد و ابداً رسم نمی شود به طور مثال علامتی که ثبت کننده آن فرد ویژه ای باشد طی سال های آینده منش دیگری به منظور دارنده آن اثر شناخته می شود.
عدم محدودیت در مکان

اینطور نمی باشد که به طور مثال دارنده یک علامت به ثبت رسیده در مکانی دارنده آن علامت به شمار آید و در نقطه ای دیگر این ملکیت از او نفی گردد.
 غیرقابل انتقال

به دلیل آنکه حقوق معنوی با شخصیت ایجاد کننده پیوند دارد ممکن نیست آن را به قصد و میل و بنابه قرارداد به افراد دیگر انتقال نمود،اگرچه موافقت در این عرصه هم تشریح قانونی ندارد و چیزی که در شکل جابه جایی بهره برداری از آن علامت اعمال می شود. این خصیصه حقوق معنوی را دگرگون نمی کند.

همکاران ما در ثبت شرکت کریم خان، با مشاوره رایگان با افتخار در عرصه حمایت از ثبت علائم در خدمت شما عزیزان خواهند بود.


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   

یکی از با ارزش ترین و اهمیت ترین شرکت های موثر در اقتصاد کشور است که به پشتیبانی سرمایه های توزیع شده فعالیت اقتصادی باعث گسترش و پیشرفت می شود را شرکت سهامی عام می گویند . ماده ۱ لایحه تصریح بخشی از قانون تجارت مصوب ۲۴/ ۱۲/ ۱۳۴۷ شرکت سهامی را به شرح زیر توضیح داده است :

” شرکت سهامی، شرکتی است که سرمایه آن به سهام توزیع شده و تعهد مالکین سهام در دایره مبلغ اسمی آن هاست”.

دریافت گواهی از بانک در تشکیل و ثبت شرکت سهامی عام
انواع شرکت سهامی

     سهامی عام
     سهامی خاص

شرکتی که سرمایه آن به سهام توزیع شده است را شرکت سهامی عام می نامند . سرمایه ای که تاسیس کنندگان آن بخشی از سرمایه شرکت را به وسیله فروش سهام به مردم تهیه میشود .
شرکت سهامی

تکمیل ترین گونه از شرکت های سرمایه ای می باشد که شرکا در آن مالکین سهام یا سهامداران محسوب میشود.جهت تشکیل شرکت سهامی عام می بایست شرایط متعدد گذراند که هر شرایط و مرحله اصول تخصصی خود را دارد . تهیه مدارک و اسناد اولیه یکی راه ها از این مراحل است . دریافت گواهی از بانک از مدارک لازم جهت تاسیس شرکت سهامی عام می باشد. در متن زیر به توضیح آن میپردازیم.
تهیه مدارک و اسناد اولیه

گام اول از تاسیس این گونه شرکت تکمیل اسناد و مدارکی است که جهت اخذ مجوز انتشار اعلامیه پذیره نویسی از مرجع ثبت لازم است . د رحالی که در این قسمت از مقدمات فقط تاسیس کنندگان شرکت نقش ایفای می نمایند. ماده ۶ لایحه اصلاحی قانون تجارت ۱۳۴۷ این مرحله از تشکیل شرکت را به صورت زیر توصیف می کنیم:

” جهت تشکیل شرکت های سهامی عام ، تاسیس کنندگان میبایست حداقل ۲۰ درصد سرمایه شرکت را خود متعهد شده و حداقل ۳۵ درصد مبلغ متعهد شده را در حسابی به اسم شرکت در حال تاسیس نزد یکی از بانک ها نگه داری و بعد از اظهارنامه ای به پیوسته شکل اساسنامه شرکت و شکل اعلامیه پذیره نویسی سهام که به امضای تمامی تاسیس کنندگان رسیده باشد در تهران به اداره ثبت شرکت ها و در شهرستان ها به دایره ثبت شرکت ها و در قسمت های که ثبت شرکت ها وجود ندارد به اداره ثبت اسناد و املاک مکان، ارائه و رسید تحویل بگیرد”.

هر کدام از اسناد نام برده دارای اهمیت و مقام حقوقی تخصصی دارد و بعضی از آن ها نه فقط در مرحله تاسیس شرکت بلکه بعد از تشکیل آن نقش به سزایی را دارند . زیرا ، لازم است تا این مرحله ابتدایی و چگونگی و خصوصیات مدارک یاد شده مورد رسیدگی قرار گیرد.
دریافت گواهی از بانک

اولین گام در این مرحله ، افتتاح حسابی در یکی از بانک ها به اسم شرکت سهامی عام در حال تشکیل و تعهد ۲۰% از سرمایه تنطیم شده و پرداخت نقدی یا دادن غیرنقدی ۳۵% از ۲۰% از طرف تاسیس کنندگان است . بنابراین که مادامی جهت شرکت در حال تاسیس ۱۰ میلیون ریال سرمایه در نظر باشد ، تاسیس کنندگان مبیایست ۲ میلیون را تعهد نموده و ۷۰۰ هزار ریال را پرداخت کنند.شرطی که قابل توجه است ، مزایایی است که در تبصره ماده ۶ لایحه اصلاحی قانون تجارت ۱۳۴۷ به تاسیس کنندگان داده شده است و آن اجازه ارائه سرمایه غیرنقدی به جای نقدی است. طبق تبصره نام برده :

” زمانی که بخشی از تعهد به شکل غیرنقدی باشد میبایست مثل آن یا مدارک مالکیت آن را در همان بانکی که جهت پرداخت مبلغ نقدی حساب افتتاح شده است تصدیق و گواهی بانک را به پیوسته اظهارنامه و ضمیمه آن به مرجع ثبت شرکت ها ارائه نمایند .”

این در صورتی است که پذیره نویسان، معمولاً با پرداخت نقدی میبایست به تعهد سهام اقدام نمایند.مورد دیگری که در همین مورد مکان نقد و درنگ است ، عدم نیاز به جذب نظر کارشناس رسمی دادگستری در زمان ارائه سرمایه غیرنقدی به بانک می باشد. که از ماده ۷۶ لایحه اصلاحی که تنظیم کرده ” در حالی که یک یا چند نفر از تاسیس کنندگان آورده غیرنقد داشته باشند …. ” ، این طور به نظر می آید که جذب نظر کارشناس رسمی دادگستری در زمان ارائه سرمایه غیرنقدی به بانک اجباری نیست، بلکه این امر باید قبل از فراخوان مجمع صورت پذیرد.

موسسه حقوقی ثبت کریم خان مجموعه ای متشکل از برترین متخصصان و مشاوران جهت دریافت گواهی از بانک در تشکیل و ثبت شرکت سهامی عامدر خدمت شما بزرگواران باشد.


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
سه شنبه 24 اردیبهشت 1398  05:58 ب.ظ
توسط: nazanin nazanin

شرایط دعوت از مجمع عمومی به وسیله اداره ثبت شرکت ها

دعوت از مجامع عمومی دربرگیرنده امور متعددی از جمله تعیین مراجع وظیفه به دعوت از مجامع عمومی، راه و مقدمات دعوت است که مراجع دعوت از مجامع عمومی خاصه به وسیله ی ” اداره ثبت شرکت ها ” مورد مطالعه قرار خواهد گرفت.

دعوت از مجمع عمومی به وسیله اداره ثبت شرکت ها
مراجع دعوت کننده

دعوت از مجامع عمومی دربرگیرنده امور متعددی از جمله تعیین مراجع وظیفه به دعوت از مجامع عمومی، راه و مقدمات دعوت است . در لایحه اصلاحی قانون تجارت ۱۳۴۷ قوانین اندکی راجع به افراد مجاز به دعوت ، از مجامع عمومی دیده میشود . این افراد را می توان به چند قسم تقسیم کرد:
۱- دعوت از مجمع عمومی از طرف هیئت مدیره

هیئت مدیره مرجع اصلی دارایی صلاحیت جهت دعوت از مجامع عمومی است.

طبق ماده ۹۱ لایحه اصلاحی :” مادامی که هیئت مدیره مجمع عمومی عادی سالانه را در مهلت تنظیم شده دعوت نکند بازرس یا بازرسان شرکت وظیفه دارند مستقیماً مبادرت به دعوت مجمع نام برده بنمایند .”

قانون گذار به عنوان اساس ، دعوت از مجمع عمومی سالیانه را در هر حال از وظایف هیئت مدیره دانسته است که چنین نیازی را به وضوح بیشتری از قوانین ماده ۱۳۸ همان قانون میشود اخذ کرد. با این همه، در مکان دیگر این مسئولیت را متوجه رئیس هیئت مدیره به نمایندگی از هیئت مذکور محسوب میشود . به سبب ماده ۱۲۰ لایحه اصلاحی قانون تجارت ۱۳۴۷:

” رئیس هیئت مدیره اضافه بر دعوت و اداره جلسات هیئت مدیره وظیفه دارند که مجامع عمومی مالکین سهام را در مواردی که هیئت مدیره مسئولیت به دعوت آن ها نمی باشد دعوت نماید “.
۲- دعوت از مجمع عمومی از سوی بازرسان قانونی

لایحه اصلاحی قانون تجارت ۱۳۴۷ در چند مورد به قابلیت بازرس قانونی شرکت به دعوت از مجامع عمومی اشاره کرده است.گام اول ، محتوای ماده ۹۱ نام برده به روشی که مورد تجزیه قرار گرفت،است . به سبب این تنظیم ،مسئولیت بازرس قانونی شرکت در دعوت از مجمع عمومی سالیانه اجرا نمی شود فقط در حالی که هیئت مدیره از اجرای این وظیفه امتناع ورزد . وظیفه بازرسان در این بخش نقش جایگزینی می باشد .بنابراین که بازرس قانونی شرکت نخست مجاز و یا وظیفه به اجرای دعوت از مجمع عمومی نیست . مضمونی که در این قسمت دیده میشود ، مشخص نشدن فرصت زمانی است که بعد از آن مسئولیت بازرس قانونی شرکت انجام میشود.

گام دوم ، دعوت از مجمع عمومی عادی به شکل عالی مطابق ماده ۹۲ لایحه اصلاحی قانون تجارت است . تنظیم مذکور این روش دعوت از مجمع را به توصیف زیر است:” هیئت مدیره و همین طور بازرس یا بازرسان شرکت توانایی دارند در زمان مناسب مجمع عمومی عادی را به شکل فوق العاده دعوت نمایند . در این شکل حکم جلسه مجمع باید در آگهی دعوت آورده شود”

تدبیر دیگر برای دعوت از مجمع عمومی به وسیله ی بازرس قانونی شرکت ، مطابق ماده ۹۵ در موردی است که مالکان حداقل یک پنجم سرمایه شرکت ، از هیئت مدیره دعوت از مجمع را جهت کار خاصی که در تقاضایی مذکور اجتناب ورزد ، در این حالت بازرس قانونی مسئولیت است طی ده روز، نسبت به اجرای تقاضا مبادرت نمایند .درحالی که ، دعوت از مجمع عمومی بر اساس درخواست سهامداران مورد بحث، وظیفه ی بازرس قانونی محسوب شده اما هیچ نوع تضمین اجرایی جهت خودداری از اجرای آن احتیاط نگردیده است.

آخرین اجاره دعوت از مجمع عمومی از طرف بازرس شرکت در موردی است که طبق ماده ۱۱۲ لایحه اصلاحی قانون تجارت ۱۳۴۷، به دلیل فوت ،استعفا و یا محرومیت شرایط یک یا چند تن از مدیران، تعداد مدیران از حداقل تنظیم در قانون کمتر شود و علی البدل هم مشخص نشده یا مشخص شده ولی اندازه نباشند، در این زمان به حکم ماده ۱۱۳ همان قانون :

” در مورد ماده ۱۱۲ هر زمان هیئت مدیره اندازه مورد از دعوت مجمع عمومی جهت انتخاب مدیری که مقام او عهده دار مانده جلوگیری کند هر ذی نفع حق دارد از بازرس یا بازرسان شرکت بخواهد که به دعوت مجمع عمومی عادی برای کامل شدن تعداد مدیران با مراعات اقدامات مورد نیاز مبادرت کند و بازرس یا بازرسان وظیفه به اجرای چنین تقاضایی می باشند . “
۳- دعوت از مجمع عمومی از سوی سهامداران

قانون گذار در موارد خاصی به سهامداران و به خصوص سهامداران اکثریت اجازه داده تا نسبت به دعوت از مجمع عمومی مبادرت کند . با توجه به آنکه قاعدتاً هیئت مدیره مرجع صلاحیت دار برای اجرای این کار است، سهامداران درخواست اول باید به این مرجع مراجعه و در زمان جلوگیری هیئت مدیره از اجرای ساختن این درخواست،تقاضا خود را پیش بازرس قانونی شرکت طراح نمایند . مادامی که مرجع در حال حاضر هم به درخواست ایشان حقیقی ننهد ، این نوع سهامداران خود مستقیم به دعوت از مجمع اقدام خواهند کرد.
۴- دعوت از مجمع عمومی به وسیله اداره ثبت شرکت ها

با اشاره به مطالب ، دعوت از مجامع عمومی شرکت ها از وظیفه های طبیعی اداره ثبت شرکت ها محسوب نمیشود . در این صورت ، در لایحه اصلاحی قانون تجارت ۱۳۴۷ مواردی احتیاط که مرجع مذکور وظیفه به دعوت از مجمع عمومی شرکت است. وساطت اداره ثبت شرکت ها،وساطت ابتدایی نیست در حالی که تقاضایی فرد ذی نفع، مرجع مذکور نسبت به دعوت از مجمع عمومی مبادرت خواهد نمود.

به طور مثال، طبق ماده ۱۳۶ لایحه اصلاحی قانون تجارت ۱۳۴۷ :” درزمان اتمام زمان ماموریت مدیران تا زمان انتخاب مدیران جدید مدیران قدیمی همچنان تعهد کارهای شرکت و اداره آن خواهد بود. هرزمان مراجع وظیفه به دعوت مجمع عمومی به وظیفه خود عمل نکنند هر ذی نفع می تواند از مرجع ثبت شرکت ها دعوت مجمع عمومی عادی را جهت انتخاب مدیران درخواست نماید ” .قابل توجه است که در دوره انحلال شرکت هم، مرجع ثبت شرکت ها نقش مشابهی را تحت شرایط خاص می تواند بازی کند.

شایان ذکر است که مجموعه حقوقی ثبت کریم خان با دریافت مدارک می تواند به تجار محترم جهت دعوت از مجمع عمومی به وسیله اداره ثبت شرکت ها را در اختیارشان قرار دهد.


 • آخرین ویرایش:سه شنبه 24 اردیبهشت 1398
نظرات()   
   
 • تعداد کل صفحات :2  
 • 1  
 • 2  
آخرین پست ها

مدارک لازم برای ثبت شرکت نسبی ..........چهارشنبه 14 اسفند 1398

معرفی شرکت مختلط غیر سهامی ..........چهارشنبه 14 اسفند 1398

آیا میدونی تعریف عقد شرکت چیه؟..........سه شنبه 13 اسفند 1398

هزینه ثبت شرکت و تعرفه های آن..........سه شنبه 13 اسفند 1398

برای تشکیل شرکت سهامی خاص چه مدارکی لازم است ..........دوشنبه 12 اسفند 1398

شرکت های تضامنی چگونه تشکیل می شوند ؟ ..........دوشنبه 12 اسفند 1398

آنچه راجع به تصفیه شرکت های تجاری باید بدانید ..........سه شنبه 29 بهمن 1398

ثبت شرکت آرایشی بهداشتی..........سه شنبه 29 بهمن 1398

ثبت برند زعفران ..........سه شنبه 29 بهمن 1398

اختیارات هیات مدیره شرکت سهامی ..........دوشنبه 28 بهمن 1398

تمدید برند و ثبت تغییرات برند ..........دوشنبه 28 بهمن 1398

تغییرات در شرکت سهامی خاص ..........یکشنبه 20 بهمن 1398

ثبت اسناد اجباری ..........یکشنبه 20 بهمن 1398

مدارک لازم جهت ثبت افزایش سرمایه شرکت سهامی خاص و نکات قانونی آن..........سه شنبه 15 بهمن 1398

ثبت شرکت تولیدی مبل در قالب مسئولیت محدود..........سه شنبه 15 بهمن 1398

همه پستها

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو